Chemický peeling

Co je to chemický peeling?

Chemický peeling je jednoduše odstraňování svrchních "starých " kožních buněk. Aplikací chemického peelingu se postupně odlučují buňky povrchové vrstvy kůže a jsou nahrazovány čerstvou svěží vrstvou buněk. Odtud taky plyne název peelingu - "peel" v překladu znamená "loupat se".

Míra obnovy buněk se s přibývajícím věkem výrazně zpomaluje, od přibližně 20 dnů v mládí a ve středním věku až po dobu 30 dní u starších jedinců. Tento fakt ovlivňuje vzhled pleti a její texturu různými způsoby. Ať jsou problémem jemné linky a vrásky nebo akné a hyperpigmentace, jedním z nejefektivnějších způsobů řešení těchto změn jsou chemické peely. Nepředstavují však univerzální ošetřující péči: pro dosažení optimálního výsledku by peely měly být dostatečně silné, aby urychlily regeneraci buněk, ale také ne tolik účinné, aby poškodily pleť.

Pravidelná exfoliace (peeling) je zásadní pro urychlení obnovy buněk a míry jejich obměny - volíme proto peely, které se používají častěji a jsou méně invazivní než ty, které působí na pleť takovým způsobem, že jí hrozí vznik vážného zánětu a možné zjizvení.

Profesionální peely vs. domácí peely

Peely určené k aplikaci profesionálními pleťovými terapeuty s licencí - jako je Pro Power Peel - bývají spíše koncentrovanější, s velmi nízkým pH a přizpůsobené tak, aby jejich výsledky byly výrazné. Produkty s takovým složením obvykle nejsou dostupné klientkám pro domácí aplikaci.

Peely určené pro domácí použití klientkou bývají méně koncentrované. Takový peel se skvěle hodí pro rychlé a snadné odstranění odumřelých buněk, stejně jako pro zajištění, aby pleť lépe snášela silnější profesionální peely a dokázala si udržet mezi jednotlivými profesionálními ošetřeními dosažené výsledky.


Pro Power Peel 30

Expresní chemický peel přizpůsobený potřebám vaší pleti. Rychlé a intenzivní ošetření obličeje. Vyhlazuje pokožku a zaměřuje se individuálně na projevy akné, hyperpigmentace nebo předčasného stárnutí.

cca 40 min


Pro Power Peel 60

Maximálně účinné a plně přizpůsobené. Ošetření spojuje chemický peel s komplexním ošetřením pleti s využitím technologií a specifickými technikami, individuálně přizpůsobené potřebám vaší pleti.

cca 60 min