Dermalogica

"Nejsme součástí obchodování s krásou. Péče o pleť není o kráse ani rozmazlování, luxusu, požitku, nebo tělesných půvabech. Pečovat o pleť je totéž jako pečovat o chrup. Je to zdravotní nezbytnost. A samozřejmě v důsledku této péče budete vypadat lépe, ale to je druhotná věc.."

Jane Wurwand, zakladatelka IDI a Dermalogica

Dermalogica

vzdělání na prvním místě


Značka dermalogica® jako taková sice vznikla v roce 1986, ale počátky jejich snah o nový přístup k péči o pleť sahá už do roku 1983. Jane Wurwand, pro americký "estetický" průmysl tenkrát ještě neznámá

profesionální kosmetička pocházející z Británie, kde získala vzdělání v oblasti péče o pleť a tělo, si po příjezdu do Spojených států hned všimla, že péči o pleť a tělo si tam lidé úzce spojují s kosmetickými službami, zatímco ve Velké Británii se jí přikládá mnohem větší důležistot.

Na základě toho v roce 1983 založila v Los Angeles Mezinárodní dermální institut (The International Dermal Institute). V dnešní době je tento institut považován za zlatý standard pro postgraduální studium v oblasti péče o pleť a tělo, má 35 poboček po celém světě a zodpovídá za výzkum a vývoj veškerých produktů a školení společnosti dermalogica®.

vznik dermalogicy

Jane Wurwand, zakladatelka značky dermalogica®, působila jako profesorka na Mezinárodním dermálním institutu, kde si uvědomila, že žádná produktová řada nesplňuje její představy nikoliv o krásné, ale o zdravé pleti. Rozhodla se tedy založit si vlastní značku, a tak se v roce 1986 zrodila dermalogica®. Měla zcela jasnou vizi - vyvinout řadu produktů bez použití běžných dráždicích látek a přísad, které mohou způsobovat vznik pupínků (například lanolin, denaturovaný líh, minerální oleje, umělá barviva a vůně), ale které naopak budou pleť udržovat zdravou a budou k dostání pouze u kvalifikovaných kosmetiček vyškolených Mezinárodním dermálním Institutem.

Svým pohledem na péči o pleť coby problematiku zdravotní spíše než kosmetickou zbořila dermalogica® vžité představy o kráse a půvabu. Kromě toho, že ze seznamu použitých složek zmizely jakékoliv dráždící látky, představila dermalogica® i jeden nový, velice významný prvek - odbornou kvalifikaci profesionálních kosmetiček.

Stejně jako tenkrát se i v dnešní době produkty značky dermalogica®vyrábějí ve Spojechých státech, nejsou a nikdy nebyly testovány na zvířatech a jsou dostupné pouze tam, kde profesionální kosmetičky zároveň poskytují odbornou konzultaci a ošetření.