Dodržování hygieny v salonu

Salon provozuji na základě provozního řádu, schváleného Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje.

Běžný každodenní úklid a údržba salonu, časté mytí rukou + desinfekce a vždy čisté oblečení, intenzivní větrání salonu několikrát denně jsou věci samozřejmé, o kterých ani není nutné se zmiňovat. 

Jak jste si asi všimly, používám v salonu čističku vzduchu Rohnson. Proč? Protože si to zasloužíte. Sedminásobná filtrace ( katalytický filtr, formaldehydový, antibakteriální, HEPA filtr, ÚV lampa a ionizace) odstraňuje polétavý prach, formaldehyd, likviduje bakterie, viry, roztoče, pyly, alergeny. s 6 stupňovým čištěním. Pomocí filtrů i UV záření čistička zničí a odstraní 93,5% látek organického původu a 99,9% pevných částic menších než 2,5 mikrometru.

Nad rámec používám při úklidu salonu parní čistič ROWENTA Clean&Steam, přístroj vysává a pomocí páry čistí tvrdé podlahy jediným pohybem, eliminuje až 99 % bakterií.

Pro každou klientku pochopitelně mám vždy připraveno čisté pareo a čisté osušky, podhlavníky a žínky, které peru na vysokou teplotu a s přídavkem dezinfekce na prádlo (př. Sanytol). Jako vyšší stupeň desinfekce používám UV-C sterilizátor.

UV Sterilizátor využívá UV-C paprsky o délce 254 nm, které ničí mikroorganizmy a choroboplodné zárodky. Proces sterilizace spočívá v pronikání UV-C záření dovnitř mikroorganizmů a ničí je. Přístroj je možné využít při sterilizaci v lékařských a stomatologických ordinacích, v kadeřnických a kosmetických studiích, v salónech krásy nebo ve studiích tattoo.UV-C Sterilizátor je přístrojem určeným k suché sterilizaci bez využití chemických roztoků.

K čištění předmětů a nástrojů, aplikátorů používám ultrazvukovou čističku Sanitas. Ultrazvukové vlny o frekvenci 42kHz, které generují vibrace a vytvářejí efekt kavitace, tedy vznik milionů mikroskopických bublinek, které pronikají i do nejjemnějších záhybů a dutin čištěného předmětu. Bublinky následně spolu s vibracemi strhávají nečistoty z celého povrchu předmětu. Do čističky přidáváme dezinfekční prostředek a je to jako první krok čištění nástrojů před následným vložením do UV-C nebo horkovzdušného sterilizátoru.