LED světlo

LED světlo, známé též jako studené světlo, proniká do hloubky pokožky a pomocí silného záření stimuluje buněčnou obnovu pleti, čímž startuje nejenom ozdravné procesy v ní.

LED světlo lze použít jako samostatné ošetření, ale také v kombinaci s některými kosmetickými ošetřeními, což nejen zvýší jejich efekt, ale také výrazně šetří čas klientů. Používám jej běžně jako součást pravidelného kosmetického ošetření proskin 60 či proskin 90.

Jak funguje?

Různé vlnové délky světla pronikají do tkání, čímž dochází částečně k absorbci a částečně k rozptylu světla. Absorbované světlo mitochondriemi vytvoří reakci - zvýšení buněčné aktivity v určitých hloubkách pokožky. Reakce pak s sebou nese například zvýšení tvorby kolagenu = omlazení pokožky, blokaci tvorby nadměrného množství melaninu - redukce nežádoucích pigmentů. Světlo odstraňuje bakterie - působí dezinfekčně, snižuje zánětlivé procesy. Může potlačit i bolest nebo pomoci při hojení spálenin.

Monochromatické světlo má vysoký účinek a zároveň je velmi bezpečné - nevyzařuje žádné škodlivé ultrafialové ani infračervené záření. Kontraindikací je epilepsie, těhotenství.

Profesionální LED ošetření může také pomoci zlepšit vaši náladu během dlouhých, tmavých zim.

Ošetřeni nemohou být osoby trpící některou z níže uvedených potíží:

  • Epilepsie
  • Těhotenství
  • Kojení

  • Zvýšená fotocitlivost

  • Užívání léků zvyšujících fotocitlivost

  • Užívání Cortisonu nebo jakýkoli jiný druh injekcí steroidů

  • není vhodné pro osoby, které trpí SLE (systémový lupus erythematodes)

  • nedoporučuje se dětem do l2 let a starším osobám nad 70 let

  • nedoporučuje se klientům s akné, kteří užívají antibiotika


ČERVENÉ SVĚTLO 630 NM

základní světlo, které přispívá ke zlepšení elasticity pokožky a celkového stavu pleti, k odstranění vrásek, poškození pokožky po úrazech, výrazně zvyšuje produkci kolagenu, pomáhá na unavený obličej, dokáže zlepšit kvalitu spánku. Má omlazující účinky na pleť a regeneruje pokožku po intenzivním ošetření, jako je např. kosmetická mezoterapie - mikrojehličkování či peeling a další.

MODRÉ SVĚTLO 470 NM

Využívá se zejména k odstranění akné a redukci jizev po akné, dále při červenání pleti a kuperóze. Vhodné pro citlivou pokožku. Též skvěle pomáhá proti zimním depresím způsobeným nedostatkem slunečního svitu. Prokazatelně zlepšuje stav akné v krátké době o 50-60%.

ZELENÉ SVĚTLO 525 NM

Dokáže redukovat barevnost pleti s pigmentacemi, ale je také vhodné pro pleť bledou a unavenou, zašedlou nebo se žlutým nádechem. Redukuje vrásky, oživuje pleť (pleť zašedlá, zažloutlá), podporuje růst vlasů, má hojivé účinky.

ŽLUTÉ SVĚTLO  583 NM

Napomáhá výměně kyslíku v buňkách, doplňuje buněčnou energii, odstraňuje přebytečný pigment, podporuje správnou funkci lymfy, redukuje i hluboké vrásky, zarudnutí, podporuje buněčnou imunitu. Zlepšení mikrocirkulace, vaskulárních problémů, napomáhá "buněčnému dýchání", podporuje buněčnou imunitu, působí detoxikačně. Často se využívá při depigmentačních ošetřeních.


.