Ošetření LED světlem

Barevné PDT světlo

Působení světla se využívá v kosmetice, zdravotnictví a estetice již několik desetiletí. Jedná se o působení světla na buněčné receptory v kůži. LED biologické světlo povzbuzuje obnovu buněčných struktur, stimuluje metabolismus a buněčné procesy a snižuje poškození pleti okolními vlivy, které způsobuje znečištění životního prostředí, stárnutí pleti a ostatní faktory. 

Případové studie potvrzují, že LED ošetření stimuluje krevní oběh a lymfatický oběh, snižuje záněty a stimuluje kolagenovou syntézu.

Systém umožňuje využití několika typů světel, které jsou určeny pro specifické řešení problémů pleti. Základními světly jsou červené, modré a žluté. Každé světlo působí v odlišném spektru.

LED PDT- princip

Světelný paprsek proniká pokožkou a uvnitř buňky stimuluje regenerační procesy. Je ale zcela neinvazivní, nemá vliv na buněčnou strukturu, pouze stimuluje a přirozeně aktivuje a zesiluje regenerační procesy.

Použití LED masky nezpůsobuje žádnou tepelnou škodu. V místě tepleného působení na kůži vyvolává fotobiomodulační reakci, která stimuluje proliferaci fibroblastů, syntézu kolagenu, růstových faktorů a extracelulární formy produkce. Současně zlepšuje mikrocirkulaci v pokožce aktivací mitochondriálního systému buněčného dýchání. LED světlo zlepšuje hojení ran o 100-200 % (použití v lékařství).

LED PDT ošetření je 100% neinvazivní, přírodní, nejsou známé žádné vedlejší účinky.

Jak probíhá oěetření?

  • V rámci ošetření ProSkin 60 nebo Pro power peel 60 s ohledem na zaměření ošetření. Po intenzivním ošetření  na zklidnění pleti či po čištění problematické pleti, také pro posílení aplikovaných sér a masek  Přináší okamžitý efekt a také relax v průběhu ošetření.
  • Jako samostatné ošetření. Postup ošetření: odlíčení, serum a maska, led fotonové světlo, závěrečná hydratace, ošetření trvá 30 minut a stojí 500 Kč. Doporučená četnost ošetření po konzultaci může být 1x - 3x týdně po dobu 1-2 měsíců pro řešení konkrétní problematiky, stavu pleti, věku klienta a možnostech klienta. 

Červené světlo o vlnové délce 630 nm

Má stimulační účinek na syntézu kolagenu a tím působní proti stárnutí a tvorbě vrásek. Světlo o vlnové délce 630nm vede k rozdělení cytoplasmy buněčného dělení (cytokineze). Cytokineze podporuje proliferaci buněk dermis- produkci fibroblastových růstových faktorů., snižuje zánět a podporuje hojení rad. Červené světlo také zabraňuje tvorbě jizev. Má vasodilatační účinky(rozšiřuje cévy. Červené světlo má schopnost fotoporace (dopravit kosmetický přípravek do spodní vrstvy pokožky).

Modré světlo o vlnové délce 470 nm

Sluneční záření (UV záření) bojuje proti akné, nicméně, vzhledem k účinku fotostárnutí a vedlejších zdravotních účinků se UV záření nedoporučuje pro použití v léčbě akné. Světlo o vlnové délce 415 nm odpovídá maximální energii pro danou barvu pleti mimo UV oblasti a tím je mimořádně bezpečné a účinné v potlačení příznaků akné. Anaerobní bakterie produkují porfyriny, které absorbují světelnou energii podobnou UV a modré viditelné spectrum. Ozařování těchto bakterií (bakterie acnes) má za následek fotopovzbuzení porfyrinů,které jsou v bakteriích, produkci singletového kyslíku a následné zničení bakterií způsobujících akné.

Zelené světlo 525 nm

Dokáže redukovat barevnost pleti s pigmentacemi, ale je také vhodné pro pleť bledou a unavenou, zašedlou nebo se žlutým nádechem. Oživuje stárnoucí pokožku a pomáhá obnovit buněčnou stabilitu.


Kontraindikace:

  • epilepsie
  • těhotenství a kojení
  • zvýšená fotocitlivost
  • není vhodné pro osoby, které trpí SLE (systémový lupus erythematodes)
  • nedoporučuje se dětem do l2 let a starším osobám nad 70 let
  • nedoporučuje se klientům s akné, kteří užívají antibiotika